Automechanika Frankfurt 2018 Frankfurt, Otomotiv Yedek Parça ve Aksesuar Fuarı
11 Eylül 2018
15 Eylül 2018
Automechanika Frankfurt 2018

Frankfurt, Otomotiv Yedek Parça ve Aksesuar Fuarı

Messe Frankfurt tarafından 2 yılda bir Frankfurt`ta düzenlenen ve otomobil yedek parça sektörünün en önemli fuarlarından biri olan Automechanika Frankfurt, bu yıl 11-18 Eylül 2018 tarihleri arasında düzenlenecektir.

 

Türkiye`den yaklaşık 200 firmanın ürün ve hizmetlerini sergileyeceği uluslararası platformda, otomotiv yedek parçaları, sistemler, elektronik parçaları, onarım ve bakım ürünleri, aksesuarlar ve otomobiller için her türlü detay bulunacak. Geçtiğimiz yıllarda ihracatının yüzde 70`ini Avrupa Birliği ülkelerine yönelik olarak gerçekleştiren Türk otomotiv yan sanayi sektörü, ülke ekonomisine yılda 3,6 milyar dolarlık katma değer, en az 3 milyar dolarlık ihracat geliri sağlayabilecek ve yılda 450 milyon dolar yatırım yapabilecek potansiyele ulaşmıştır.

 

Türk otomotiv yan sanayi firmalarının dünyaya açılması için çok önemli bir platform olan Automechanika Frankfurt, imalatçı-yatırımcı-alıcı üçlüsünü bir araya getirerek yeni iş imkanlarına zemin hazırlamaktadır. 2016 yılındaki fuar 4,500'den fazla katılımcı firmayı ve 200 bine yakın ziyaretçiyi ağırlamıştır. 4 kıtada 10 fuar olarak organize edilen Automechanika fuarları arasıda Frankfurt, en büyük otomotiv ve yedek parça fuarı olarak belirtilmektedir.

 

Dünya çapında iş bağlantıları kurmak, yeni iş fırsatları yaratmak ve son teknolojileri takip edebilmek için, Automechanika Frankfurt Otomotiv Yedek Parça ve Aksesuar Fuarı'nda siz de yer almak istiyorsanız, bize 212 583 00 11'den ulaşmanız yeterli olacaktır.        

Fuar Merkezi

Frankfurt Messe

Kuruluş Yılı

1970

Düzenlenme Periodu

İki yılda bir

Tarih

11.9.2018 - 15.9.2018

Organizatör

Messe Frankfurt Exhibition GmbH
Ludwig-Erhard-Anlage 1
60327 Frankfurt/Main
Tel: +49-69-7575-0 · Fax: +49-69-7575-6433
info@messefrankfurt.com
www.messefrankfurt.com

Fuar Proje Takımı

Tel: 069-7575-6340/-6120/-6225
Fax: 069-7575-5908
automechanika@messefrankfurt.com
www.automechanika.com

Sektör

Otomotiv, Yedek Parça, Yan Sanayi ve Aksesuarları

Ana Ürün Grupları

Dişliler ve sürücüler, elektronik malzemeler, ekipmanlar, araç servisi, tamir malzemeleri, aracı kurumlar, atölye ekipmanları, geri dönüşüm malzemeleri, finansman ve sigorta şirketleri, satış ve pazarlama sistemleri, benzin istasyonu ekipmanları, bakım ürünleri ve kimyasallar, kontrol sistemleri, aksesuarlar, kiralık ekipmanlar , yağlar, motorlu araçlar, otomobiller, taşıyıcılar ve ticari araçlar, otobüsler, ambulans ekipmanları ve donanımları, otomobil eksesuarları ve yedek parçalar, lastikler.Otomotiv yedek parçaları, araç iç ve dış aksesuarları, araç donanımları, aküler, lastikler, benzin istasyonu ekipmanları, otomobil sürüş, şasi, gövde, elektrik ve elektronik grupları yedek parça ve bileşenleri, iç, dış, sürüş, sürüş dinamikleri ve elektronik sistem ve modülleri, araç servisi ve tamir ekipmanları, gövde onarımı ve boyama ekipmanları, garaj inşası ve yönetimi, araç aksesuarları, özel ekipmanlar, tuning ve performans sistemleri, tasarım geliştirme, araç servis ve tamir ekipmanları, karoser tamiri ve karoser boyaları, garaj yapımı ve işletmeleri, yakıt ikmal ve bakım malzemeleri, atık ve yeniden kazanım ekipmanları, servis sağlayıcılar, donanım ve yazılım sistemleri, Motor, motor aksamı, ekipmanları ve aksamları, debriyaj, şanzıman, transmisyon ve aksamları, aks, göbek ve salıncak, mono blok gövde, taşıyıcı ve şase aksamları, direksiyon ve fren aksamları, oto kauçuk aksamları, oto plastik aksamları, süspansiyon sistemleri (hava süspansiyon körükleri), motor elektrik sistemi, gövde ve ısıtma elektrik sistemi, yolcu kabini ekipmanları, kabin içi kaplama, döşeme ve koltuk grupları, karoser, kaporta, kapı ve parçaları, oto cam ve aksamları, hava besleme ve yakıt sistemleri, yağlama ve soğutma sistemleri, motor yakıt ve yağları, radyatörler, ısıtıcılar, soğutucular ve klimalar, katalitik konvektör ve egzoz sistemleri, katalitik konvektör ve egzoz sistemleri, akümülatörler, marş ve ateşleme sistemleri, elektrik ve elektronik ekipmanlar, haberleşme sistemleri, aydınlatma aksamları, lastikler, standart parçalar (klipsler, rulmanlar, keçeler), araç aksesuarları, römork ve kamyonları için üstyapı, garaj ve servis ekipmanları, benzin istasyonları donanımları, LPG sistemler.    

 

Açılış-Kapanış Saatleri

09:00-18:00

2016 yılında ziyaretçilerinin yüzde 40'ı, katılımcılarının da yüzde 80'i Almanya dışından gelen Automechanika Frankfurt, büyüklüğü ve uluslararası boyutu bakımından sektör için en önemli fuarlardan biri olma özelliğini her geçen gün daha da ön plana çıkarmaktadır.

 

300 bin metrekare fuar alanına kurulan ve Frankfurt Fuar Merkezi'nin tamamını kaplayan organizasyon, bu yıl Güneybatı Açık Alanı'nı da araba yıkama üniteleri ve teknolojilerinin sunumları için kullanacaktır. Fuarda ürün grupları; "Tamir ve Bakım", "Servis İstasyonları ve Araba Yıkama", "Parçalar ve Sistemler", "Aksesuarlar ve Tuning" ile "Bilgi Sistemleri ve Yönetim" olarak 5 ana kategori altında ziyeretçilerin ve katılımcıların beğenisine sunulacaktır.

 

Sektördeki birçok firma yatırımlarını yapmak için bu fuarı beklemektedir. Automechanika Frankfurt fuarının uluslararası bir fuar olması özelliği; ithalat fırsatlarından faydalanmak isteyen sektörün lider Alman firmalarının fuara olan katılımını da etkilemiş ve katılımın artmasını sağlamıştır.

 
Küresel ısınma ve onun otomotiv bakım ve yedek parça sektörüne olan etkisi gibi güncel konuların da tema olarak benimsendiği fuarda, ziyaretçiler enerji ve materyal verimliliği yönünden öne çıkan ürünler ile emisyondan korunma gelişmelerini de yakından takip etme fırsatı bulacaklardır.