Beautyworld Middle East 2018 Dubai, Kozmetik ve Bakım Ürünleri Fuarı
8 Mayıs 2018
10 Mayıs 2018
Beautyworld Middle East 2018

Dubai, Kozmetik ve Bakım Ürünleri Fuarı

Her türlü parfümeri, kozmetik, sağlık, güzellik, ve kişisel bakım ile ev bakım ve temizlik ürünlerinin sergilenebildiği ve kendi alanında dünyanın en önemli ikinci etkinliği konumundaki Beautyworld Middle East Dubai Uluslararası Kozmetik ve Bakım Ürünleri Fuarı 08 Mayıs 2018-10 Mayıs 2018 tarihleri arasında düzenlenecektir.

 

2017 yılında 131 ülkeden 37.000 profesyonel ve ticari ziyaretçi tarafından gezilmiştir. 51 ülkeden 827 firmaya ev sahipliği yapan fuarda başta Almanya, Fransa, İtalya, İspanya, Çin, Tayland, ve Kore olmak üzere 35 ülke tarafından milli katılım organizasyonu düzenlenmiştir.

 

Beautyworld Middle East, kozmetik ve bakım ürünleri sektöründe, Ortadoğu'nun en büyük uluslararası ticaret fuarı olma özelliğine sahiptir. Fuar, ziyaretçi ve katılımcı firmalara, üç gün boyunca, 1,500'den fazla şirketle görüşme imlanı sağlamaktadır. 2018 yılında 23.sü düzenlenecek olan etkinlik, Ortadoğu kozmetik ve bakım ürünleri pazarının büyümesinde ve gelişmesinde hayati rol oynamaktadır.

Fuar Merkezi

Dubai International Convention & Exhibition Centre

Kuruluş Yılı

1996

Düzenlenme Periodu

Her yıl

Tarih

8.5.2018 - 10.5.2018

Organizatör

EPOC Messe Frankfurt GmbH
Branch Office Dubai
P.O.Box 26761
Dubai
Tel: +971-4-3380-102 · Fax: +971-4-3380-041
info@uae.messefrankfurt.com
www.uae.messefrankfurt.com

Fuar Proje Takımı
www.beautyworldme.com
www.messefrankfurtme.com/beauty

Sektör

Kozmetik ve Bakım Ürünleri

Ana Ürün Grupları

Cilt bakım ürünleri, yüz bakım ürünleri, vücut bakım ürünleri, beyazlatıcı ürünler, güneşten korunma ürünleri, termal ürünler, tedavi amaçlı ürünler, profesyonel bakım ürünleri, güzellik ve SPA salonları için ürünler, kuaför salonları için ürünler, güzellik aksesuarları, manikür ve pedikür ürünleri, çanta ve poşetler, aynalar, süngerler, lifler ve aplikatörler, makyaj fırçaları, kostüm aksesuarları, saç fırçaları ve taraklar, parfümeri ve aromaterapi ürünleri, parfümler, parfüm yağları, parfümlü mumlar, temizleyiciler, aromaterapi temizleyicileri, banyo ve masaj aroma kozmetikleri, yüz bakım aroma kozmetikleri, vücut bakım aroma kozmetikleri, makyaj ve tırnak bakım ürünleri, vücut makya ürünleri, yüz makyaj ürünleri, tırnak boyaları, göz makyaj setleri, dudak boyama ürünleri, saç bakım ürünleri, şampuan ve şekillendiriciler, saç boyası ve ilgili ürünleri, perma ve ilgili ürünler, saç şekillendiricileri, saç dökülmesini önleyici ürünler, peruk ve saç kaynak ürünleri, hijyenik ve temizlik ürünleri, banyo sabunları, sıvı sabunlar, yağlar ve pudralar, şampuan, saç şekillendiriciler, saç spreyleri ve jöleler, deodorantlar, traş ürünleri, epilasyon ürünleri ve ağdalar, ıslak mendiller, diş bakım ürünleri, yüz temizleyiciler, tonikler, maskeler ve peeling ürünleri, vücut losyonları, jeller, nemlendiriciler, çocuk ve bebekler için bakım ürünleri, seyahat kitleri, doğal kozmetikler hammadde ve ambalaj ürünleri, parfümeri ve kozmetik malzemeleri, özel markalı ürünler ve fason üretim teknikleri.

Açılış-Kapanış Saatleri

10:00-19:00

2017 yılında BM istatistik verilerine göre 450 milyar dolar civarında dış ticaret hacmine sahip olan dünya kozmetik sektöründe, ülkemiz 2016 yılı ihracatı 850 milyon dolar olarak gerçekleşmiş ve bu değerle 13. sırada yer almıştır. Türkiye'nin kozmetik ve kişisel bakım ürünleri ithalatı 2016 yılında yaklaşık 491 milyon dolar olmuştur.

 

BAE'nin dünya ithalatındaki payı %2.51'dir, 6 milyar dolarlık kozmetik ürününün ithalatı yapılmış olup; ithalatın %35.5'ni parfümler, %34'nü güzellik-makyaj ve cilt bakım ürünleri, %15'ni traş kremleri ve vücut deodorantları, %11'ni saç bakım ürünleri ve %4.4'ni ağız ve diş sağlığını koruyucu ürünler oluşturmaktadır.