EMO Hannover 2019 Hannover, CNC Makineleri ve Teknolojileri Fuarı
16 Eylül 2019
21 Eylül 2019
EMO Hannover 2019

Hannover, CNC Makineleri ve Teknolojileri Fuarı

Emo Milano 2019 bu yıl "Verimlilik, Esneklik ve İnavasyon" katılımcı sloganıyla kapılarını açacak.

 

110 farklı ülkeden, 2100'den fazla katılımcı firma ve çeşitli ülkelerinden 143000'den fazla üretim uzmanı, verimlilik, çevresel etkenler ve üretim maliyetleri konularında yaşanan sorunlara cevap arayacaklar. Küresel pazarda bulundukları noktayı korumak ve şirketlerini uluslararası pazarda aranılan firma haline getirmek isteyen şirket yöneticileri, fuarda yerlerini şimdiden ayırtmış durumdalar.

 

Son 20 yıl içinde, dünya çapında, makine tüketiminin %70 oranında arttığı ve üretimin yarıdan fazlasının ihraç edildiği düşünüldüğünde, yeni iş ortaklıkları kurmak isteyen Türk firmalarının Emo Hannover 2017'ye katılımları yerinde olacaktır. Küresel pazarda, sektöre dair son yenilikleri takip etmenin yanında, kurulacak yeni iş bağlantıları, şirketlerini uluslararası ölçekte büyütmek isteyen tüm firmalar için kaçırılmaması gereken bir fırsattır.  

 

Metal işleme teknolojileri ve makineleri konusunda dünyanın en önemli fuarı niteliğindeki EMO; 16-21 Eylül 2019 tarihleri arasında Almanya'nın Hannover kentinde düzenlenecek. 

 

Kesme ve şekillendirme makineleri, hassas ölçüm aletleri, bilgisayar teknolojileri, endüstriyel elektronik malzemeleri ve aksesuarları ile temel imalat teknolojilerine yönelik tüm yeniliklerin yakından takip edilebileceği organizasyon metal ve metal işleme sektörünün buluşma platformu olarak da adlandırılmaktadır.

 

Uluslararası Metal İşleme Makineleri ve Teknolojileri Fuarı EMO Hannover 2019'un, 150000 civarında yerli ve 15000'in üzerinde yabancı profesyoneli ağırlaması beklenmektedir. 270000 m2'lik alanda kurulacak olan fuara Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Avusturya, Çin, Rusya, Fransa, İngiltere gibi makine üretiminde dünyanın lider ülkelerinden yaklaşık 2100 firma ürünlerini sergileyecektir. EMO Fuarı'nın iki yılda bir dönüşümlü olarak Milano ve Hannover'de yapılması organizasyona olan ilgiyi sürekli arttırmaktadır.

 

Fuar Merkezi

Hannover Fuar Merkezi

Kuruluş Yılı

1975

Düzenlenme Periodu

İki Yılda Bir

Tarih

16.9.2019 - 21.9.2019

Organizatör

Verein Deutscher Werkzeugmaschinen-
fabriken e.V. (VDW)
Corneliusstr. 4
60325 Frankfurt/Main
Tel: +49-69-756081-0 · Fax: +49-69-756081-11
vdw@vdw.de
www.vdw.de

Fuar Proje Takımı 
Tel: 069-756081-59
Fax: 069-756081-74
emo@vdw.de
www.emo-hannover.de

 

Sektör

Makine, Metal İşleme ve Döküm Sanayi

Ana Ürün Grupları

Döküm, talaşsız şekil verme, ısıl işlem ve yüzey işlemleri, kalıplar, plastik, kauçuk, elektrik-elektronik ve endüstriyel yalıtım ürünleri, pnömatik devre elemanları, endüstriyel hidrolik, doğrusal hareket sistemleri, bağlantı elemanları, basınç ölçme ve kontrol sistemleri, hortumlar, boru kesme ve şekillendirme makineleri, ölçme ve kontrol ekipmanları, kesici takımlar, takım çelikleri, takım tutucular, kalıp aparatları, testere bıçakları, aşındırıcılar, sarf malzemeleri, kişisel güvenlik malzemeleri, uyarı sistemleri, ilk yardım ve acil durum haberleşme ekipmanları, sac işleme makineleri, CNC takım tezgahları, presler, kaynak makineleri, testereler, NDT cihazları, yapı, fabrika ve sistem otomasyonları, depolama sistemleri.

Açılış-Kapanış Saatleri

09:00-18:00

Uluslararası katılım oranının %60'a ulaştığı, Emo Hannover Fuarı, dünyanın dört bir yanından, metal işleme teknolojisini takip etmek isteyen sektör profesyonellerinin ilgisini çekmektedir. Katılımcı firmaların, yeniliklerini ve teknolojik gelişmelerini sergilemeleri, üretim teknolojisi odaklı olmaları, organizasyonun, sektörün lider fuarı olmasını sağlamaktadır.

 

Emo Hannover Cnc Makineleri ve Metal İşleme Teknolojileri Fuarı, otomasyon ve üretim teknolojisinin kalbini oluşturan; kesme ve şekillendirme sistemleri, otomatik imalat sistemleri, kontrol teknolojileri, imalat sistem elemanları ve bileşenleri ve bu alandaki ürün ve hizmetlerin sergilenmesinden dolayı daha cazip hale gelmektedir.   

 

Alman Takım Tezgâhları Üreticileri Derneği (VDW) ve Tezgah Sanayicileri Birliği Avrupa Komitesi (CECIMO) tarafından desteklenen EMO Hannover 2019 fuarında "NEXT" adı altında "Yeni Nesil Üretim Sistemleri" teması işlenmiştir. 80 kurum, 60 kişilik uzman proje ekibi ve 24 milyon Euro bütçesiyle NEXT organizasyonu Avrupa'nın en büyük girişim projelerinden biri olarak gerçekleştirilmişir. 4 yıl sürecek olan oluşum imalat ve makine sanayinde geleceğin yol haritasını çıkartarak sektörün üretim gücünü arttırmayı hedeflemektedir. EMO Hannover 2013, 140.000 ziyaretçi, 100'den fazla ülkenin katılımı ve %55 karar alma yetkisine sahip üst düzey yönetici katılımıyla makine sektöründe çok sayıda yeni iş anlaşmalarının gerçekleşmesiyle sonuçlanmıştır.

 

2 yılda bir gerçekleşen fuarı, bu yıl siz de ziyaret ekmek istiyorsanız veya katılımcı firma olarak yerinizi aldıysanız, seyahat organizasyonunuz için geç kalmadan 0212 583 00 11 numaralı telefondan TSN Travel fuar departmanımızla bağlantıya geçebilirsiniz.