Gifa Düsseldorf 2019 Düsseldorf, Döküm Sanayi Fuarı
20 Haziran 2019
29 Haziran 2019
Gifa Düsseldorf 2019

Düsseldorf, Döküm Sanayi Fuarı

3000 yıllık geçmişi bulunan döküm sanayi, sektöre ait tüm yenilik ve teknolojilerini, dört yılda bir defa düzenlenen, Gifa Düsseldorf Uluslararası Döküm Sanayi ve Teknolojileri Fuarı'nda tanıtacaktır.

 

25-29 Haziran 2019 tarihleri arasında düzenlenecek etkinlik, sektörün bir numaralı fuarı olma özelliğine sahiptir. 45 ülkeden 780 katılımcı firma ve 48,700 ziyaretçi 2015 yılında düzenlenen fuara ilgi göstermiştir. Memnuniyet oranının %98'e ulaşması, katılımcı ve ziyaretçi oranının sürekli artış göstermesine neden olmaktadır.

 

Gifa, Metec, Thermprocess ve Newcast isimleri altında 4 adet etkinliğin de beraber düzenleneceği fuar, döküm sanayine ait ürün ve teknolojileri yerinde görme fırsatını sunacaktır.

Fuar Merkezi

Düsseldorf Fuar Merkezi

Kuruluş Yılı

1970

Düzenlenme Periodu

Dört yılda bir

Tarih

20.6.2019 - 29.6.2019

Organizatör

Messe Düsseldorf GmbH
Messeplatz
40474 Dusseldorf
Tel: +49-211-4560-01 · Fax: +49-211-4560-668
info@messe-duesseldorf.de
www.messe-duesseldorf.de

Fuar Proje Takımı
Tel: 0211-4560-900
Fax: 0211-4560-668
info@messe-duesseldorf.de
www.gifa.de

Sektör

Makine, Metal İşleme ve Döküm Sanayi

Ana Ürün Grupları

Dökümhane tesisleri ve araçları, döküm malzemeleri, döküm teknolojileri, temel malzemeler, döküm yan sanayi ekipmanları, depolama teknolojileri ve sistemleri, düzenleme ve kontrol teknolojileri, bilgi ve iletişim teknolojileri, veri aktarım sistemleri, güvenlik ekipmanları ve teknolojileri, çevre mühendisliği, kimyasal ürünler, endüstriyel ürünler ve teknolojileri, döküm fırınları, metal eritme makineleri, kaynak makineleri ve teknolojileri, nakliyat ekipmanları, motor teknolojileri ve döküm parçalar, metal eritme tesislerine ait ekipmanlar, demir ve demir dışı metal işleme teknolojileri, düzenleme ve kontrol sistemleri, endüstriyel ısıtma sistemleri, kalıplama, ölçme ve üretim ekipmanları, fabrika mühendisliği ve yönetim sistemleri, ısı teknolojileri, döküm teçhizatları, eritme ekipmanları, kalıplama malzemeleri, kalıp üretim teknolojileri, kumlama sistemleri ve malzemeleri, kum ıslah malzemeleri, döküm makineleri ve dökme sistemleri, çapak giderme ve terbiye ekipmanları, desen malzemeleri, kontrol sistemleri ve otomasyon teknolojileri, çevre koruma ve atık yönetimi sistemleri, bilgi teknolojileri, planlama, inşaat ve mühendislik teknolojileri, eritme odaları ve sistemleri, refrakter teknolojileri, metalik şarj malzemeleri, kalıp ve çekirdek üretme teknolojileri, kalıp kumları ve çeşitleri, kum hazırlama malzemeleri, kalıp yardımcı ekipmanları, besleme sistemleri, döküm makineleri ve dökme donatım teknolojileri, yüzey işleme makineleri ve malzemeleri, kaynak ve kesme aletleri, ısı sistemleri ve kurutma fırınları, taşıma ve depolama ekipmanları, ölçüm ve test ekipmanları, basınçlı hava ekipmanları, egzoz ve havalandırma teknolojileri, endüstriyel güvenlik ekipmanları, bilgi işleme teknolojileri.

Açılış-Kapanış Saatleri

09:00-18:00

GIFA, döküm sanayi ile ilgili her ürünü içeren tek ihtisas fuarı olma özelliğini korumaktadır. Dünya üzerindeki en önemli döküm sanayii ihtisas fuarında döküm ve eritme tesisleri, döküm makineleri, teknik donanım, çeşitli uygulamalar ve ürünlerin yanısıra sektördeki tüm gelişmeleri yakından izleyebilirsiniz.

 

METEC, uluslararası alanda haddehane tekniğini konu alan tek ihtisas fuarıdır. Fuarda hammadde üretimi, ham demir elde edilmesi ve redüksiyon yöntemi, çelik ve demirdışı metallerin elde edilmesi, çelik ve demir dışı metallere şekil verilmesi konusunda tüm tesisler ve donanım; sıcak haddehanelerle ilgili tesisler, çevre koruma, atık tahliye ve gaz arıtımı ile ilgili tesisler; ölçü, ayar ve analiz teknikleri ve haddehanelerle ilgili diğer donanımın yanısıra sektördeki tüm gelişmeleri de izleyebilirsiniz.

 

THERMPROCESS, sanayi fırınları ve ısıl işlem tesisleri; sanayi fırınları ve ısıl işlem tesisleri ile ilgili her türlü yapı elemanı, donanım ve yardımcı ekipman, ateşe dayanıklı fırın yapı malzemeleri, ölçü, ayar ve kontrol teknikleri ile çevre koruma ve atık tahliye tesisleri yer alacak. Her türlü döküm ürününün sergilendiği NEWCAST, uluslararası alanda tamamen yeni ve rakipsiz bir fuardır.