K Düsseldorf 2019 Düsseldorf, Plastik ve Kauçuk Ürünleri Fuarı
16 Ekim 2019
23 Ekim 2019
K Düsseldorf 2019

Düsseldorf, Plastik ve Kauçuk Ürünleri Fuarı

Yılbaşı ağaçlarından, oyuncaklara, evimizin her köşesinde kullandığımız araç gereçlerden, arabalarımızın vazgeçilmezi lastiklere, alışveriş poşetlerimizden, giydiğimiz ayakkabılara kadar, plastik ve kauçuk artık hayatımızın her köşesinde...

 

K Düsseldorf; plastik ve kauçuk endüstrisinde, dünyada, başka hiçbir fuar ya da organizasyonda görülemeyecek kadar büyük bir alanda ve binlerce çeşit ürünle, 3 yılda bir, Almanya'nın, Düsseldorf şehrinde gerçekleştirilmektedir. Fuarın en büyük özelliklerinden biri de; sektördeki son yeniliklerin ilk kez görücüye çıktığı platform olmasıdır. Hammaddeden, yardımcı maddelere, yarı mamul ürünlerden, son kullanıcıya hazır hale gelmiş ürünlere, makine ve ekipmanlardan, yedek ve teknik parçalara kadar uzanan çeşitlilikte ürün, tüm dünyadan katılan yaklaşık 3.000 şirket tarafından, kamu ve ziyaretçilere bu yıl da K Düsseldorf 2019'da tanıtılacak.   

 

Plastik üretimi için, çok fazla enerji gerekmektedir. Geçtiğimiz günlerde, plastik ve kauçuk makineleri üreticileri kendilerine iddialı bir hedef belirleyerek, makine-spesifik enerji tüketimlerini 2020 Yılına kadar % 20 oranında azaltmayı hedeflediklerini açıkladılar. K Düsseldorf'ta bu yıl, makine ve ekipman üreticileri de, üretim süreçleri, otomasyon, enerji ve malzeme verimliliği gibi konularda güncel bilgileri paylaşacaklar.

 

Plastik işleme makinaları, plastik ürünler, teçhizat, hammadde, yardımcı malzemeler ve aletlerin de sergileneceği fuar, 2010 yılında, 257.000 m2 stand alanında, 56 farklı ülkeden 3.094 katılımcıyla gerçekleşmişti. Türkiye'den 72 firmanın katıldığı fuara, toplam ziyaretçi sayısı; 22.486 kişiydi.

Fuar Merkezi

Düsseldorf Messe Fuar Alanı

Kuruluş Yılı

1970

Düzenlenme Periodu

Üç yılda bir

Tarih

16.10.2019 - 23.10.2019

Organizatör

Messe Düsseldorf GmbH
Messeplatz
40474 Dusseldorf
Tel: +49-211-4560-01 · Fax: +49-211-4560-668
info@messe-duesseldorf.de
www.messe-duesseldorf.de

Fuar Proje Takımı
Fon: 0211-4560-900
Fax: 0211-4560-668
info@messe-duesseldorf.de
www.k-online.de

Sektör

Plastik Endüstrisi ve Malzemeleri

Ana Ürün Grupları

Plastik profil ve boru ekstrüzyon hatları, kablo hatları, lastik ve hortum hatları, plastik enjeksiyon makineleri, plastik şişirme makineleri, pet şişirme makineleri, plastik film makineleri, poşet kesme makineleri, enjeksiyon şişirme makineleri, plastik kırma makineleri, plastik geri dönüşüm makineleri, termoform makineleri, granül makineleri, plastik boru makineleri, baskı makineleri, kauçuk enjeksiyon makineleri, PVC mikser makineleri, plastik ambalaj teknolojisi ve makineleri, polistiren, polyolefinler, pigmentler, solventler, polikarbonatlar, kovan ve vidalar, redüktörler, soğutucular, soğutma kuleleri, robot sistemleri, kalıp şartlandırıcıları, hammadde karıştırıcıları, konveyör bantlar, mıknatıs ve metal ayırıcıları, plastik işleme makineleri,  CNC makineleri, etiketleme robotları, fırça üretim makineleri, pres ve sac işleme makineleri, havalandırma boruları, plastik şişirme kalıpları, pet şişe kalıpları, kapak kalıpları, PVC şişe kalıpları, pet preform kalıpları, plastik ektrüzyon kalıpları, PVC kapı pencere ve yardımcı profiller, ekstrüzyon kalıpları, enjeksiyon kalıpları, kalıp şartlandırma, hidrolik silindirler, pompalar, fitting ve aksesuarları, hava kompresörleri, basınçlı hava hattı ekipmanları, bağlantı ekipmanları, hava tankları, mühendislik plastikleri, renklendiriciler, PVC katkı maddeleri, kauçuk katkı maddeleri, kauçuk kimyasalları, mühendislik polimerleri, ambalaj ve sanayi polimerleri,  PVC granül, PVC ısı ve ışık stabilizatörleri, termoplastik elastomerleri, elyaf hammaddeleri, yağlar, temel ve ara kimyasallar, matbaa mürekkepleri, sensörler, göstergeler, plastik test cihazları, hassas teraziler, elektronik teraziler, sıcak yolluk sistemleri, statik ekipmanlar, sıcaklık ölçüm elemanları, ısı kontrol ve modüler sistemler, endüstriyel ısıtma elemanları, plastik geri dönüşüm teknolojileri, geri dönüşüm hizmetleri, plastik kırma makineleri, plastik yıkama durulama ve kurutma hatları, aglomer sistem makineleri, granül kesim sistemleri, plastik filtreleme sistemleri, silo sistemleri, yazılım sistemleri ve teknolojileri, dozajlama sistemleri, mikserler, kodlama ve markalama sistemleri, plastik üretim tesisleri, plastik işleme makineleri, kalıp makineleri, hammadde, plastik, parçaları, aksesuarları, plastik ürünler, plastik kaplama, plastik teknolojisi, test, araştırma ve geliştirme, geri dönüşüm, alet, hammadde malzemeleri.    

Açılış-Kapanış Saatleri

10:00-18:30

Siz de sektörün dünya çapında temsilcileriyle bir araya gelmek ve ihracat oranınızı arttırmak istiyorsanız fuar programınızı şimdiden hazırlamanızı öneririz. Erken rezervasyon indirimi ve size özel hazırlayabileceğimiz fuar seyahat programınızı oluşturmamız için bize; 212 583 00 11 no'lu telefondan ulaşabilirsiniz.