Sial Paris 2018 Paris, Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı
21 Ekim 2018
25 Ekim 2018
ŞEHİR TANITIMI
OTEL BİLGİLERİ
VİZE İŞLEMLERİ
Sial Paris 2018

Paris, Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı

Dünya gıda sektörünün uluslararası buluşma noktası olan, 100 ülkeden 150,258 ziyaretçi girişinin gerçekleştiği ve 5890 uluslararası firmanın katılımcı olarak temsil edildiği Sial Paris fuarı, 16-20 Ekim 2016 tarihleri arasında Fransa'nın Paris kentinde düzenlenecektir.

 

%84 uluslararası katılımcı ve ziyaretçi oranına ulaşmış olan etkinlik, küresel gıda endüstrisinin 1 numaralı fuarıdır. Birçok yeni ürün ve teknoloji Sial Paris 2018'de görücüye çıkacaktır. 4 gün süresince bal, pekmez, reçel, çay, kahve ürünleri, yumurta, süt ürünleri, çikolata, şekerleme, bisküvi, zeytin ve zeytinyağı ürünleri, bakliyat, baharat, yöresel ürünler, meyvesuyu ve meyvesuyu konsantre ürünleri, paketlenmiş ve hazır gıdalar başta olmak üzere pek çok ürün sergilenecektir.

 

Dünya çapında iş bağlantıları kurmak, yeni iş fırsatları yaratmak ve son trendleri takip edebilmek için, Sial Paris  2014'te siz de yer almak istiyorsanız, bize 212 583 00 11'den ulaşmanız yeterli olacaktır.

Fuar Merkezi

Paris Nord Villepinte Parc d`Expositions

Kuruluş Yılı

1985

Düzenlenme Periodu

İki Yılda Bir

Tarih

21.10.2018 - 25.10.2018

Organizatör

COMEXPOSIUM
Immeuble le Wilson
70 Avenue de Général-de-Gaulle
92058 Paris-La Défence
France
Tel: +33 1 7677-1111
Fax: +33 1 7677-1212
info@comexposium.com
www.comexposium.com

Sektör

Gıda Ürünleri

Ana Ürün Grupları

Süt ve süt ürünleri, et ürünleri, şekerleme ürünleri ve çikolata, dondurulmuş hazır gıda, konserve ürünleri, doğal ve organik ürünler, gıda katkı ve yardımcı maddeleri, alkollü içecekler, alkolsüz içecekler, çay ve kahve ürünleri, dondurulmuş deniz ürünleri, bitkisel yağlar, zeytin, unlu gıdalar ve makarnalar, reçel, bal, pekmez & helva ürünleri, bakliyat, baharat, kuruyemişler, soslar, bebe gıdaları, yaş meyve, sebze, diğer gıda ürünleri, bal, pekmez, reçel, çay, kahve ürünleri, yumurta, süt ürünleri, çikolata, şekerleme, bisküvi, zeytin ve zeytinyağı ürünleri, bakliyat, baharat, yöresel ürünler, meyvesuyu ve meyvesuyu konsantre ürünleri, paketlenmiş ve hazır gıdalar, bebek mamaları, gıda üretim ekipmanları ve malzemeleri.      

Açılış-Kapanış Saatleri

Ana görevi tarımsal ham maddeyi işleyerek yüksek kalitede, sağlıklı gıda ve içecek ürünleri haline getirmektir olan gıda sektörü, Cumhuriyet'in ilk yıllarından itibaren en hızlı gelişen sektörlerden biri olmuştur. İlerleyen dönemde devlet, gıda sektöründe büyük ölçekli işletmeler kurmuş ve bunlara yoğun olarak yatırım yapmıştır. Bu işletmeler, KİT'ler (Kamu İktisadî Teşebbüsü) şeker, çay, tütün, alkollü içecekler, et ve süt ürünleri üretimi alanlarında faaliyet göstermişlerdir. Söz konusu dönemde artan kamu yatırımlarına ve büyük devlet işletmelerinin varlığına karşın, gıda sektöründe küçük ölçekli ve bağımsız üretici birimleri de varlığını sürdürmüştür.

 

1980'den sonra ihracata dönük birikim tarzına geçilmiş, bu dönemde dış ticaret rejiminde gıda ürünlerini de kapsayan önemli değişiklikler yapılmıştır. Türkiye'nin önde gelen yerli sermaye grupları, çok uluslu şirketlerle ortaklık kurarak; et, süt ve sütlü ürünler üretimi, gıda paketlemesi, sebze ve meyve işlenmesi ve dondurulması, çay üretimi, tam ve hazır gıda üretimi, gıda pazarlaması ve perakendeciliği gibi alanlarda etkinlik göstermeye başlamışlardır.

 

Türkiye gıda sektörünün çatı örgütü Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu'nun mayıs ayında açıkladığı, 2010 Gıda Envanteri sonuçlarına göre sektör, 2010 yılında 3.4 milyar dolar ithalat gerçekleştirmiştir. 6.7 milyar dolar ihracat gerçekleştiren gıda sektörünün, dış ticareti karşılama oranı yüzde 195'tir. 2011 yılında; gıda ve içecek sanayiinin ihracat artış oranı yüzde 13.1 olmuştur. Gıda ve içecek sanayii, cari fiyatlarla 222 milyar TL'lik pazar büyüklüğüne ulaşmıştır.

 

İhracat ve yatırım getirilerini arttırmak, gıda sektörüne yönelik yenilikleri ve teknolojileri yakından takip edebilmek ve yeni pazarlar keşfetmek için siz de Sial Paris 2016 fuarında yerinizi alın!