Automechanika Frankfurt 2020 Frankfurt, Otomotiv Yedek Parça ve Aksesuar Fuarı
8 Eylül 2020
12 Eylül 2020

ALMANYA / Frankfurt


ALIŞVERİŞ - EĞLENCE

Frankfurt'ta yaklaşık 70 ülkeden lezzet tatma fırsatını bulabilirsiniz. Frankfurt restoranlar (3000'in üzerinde), barlar, kulüpler ve meyhanelerle dolup taşan bir kenttir. Bu mekânlar kentin dört bir yanına yayılmıştır. Zor olan tercihinize uygun olanı bulmak değil uygun olanlar arasından seçiminizi yapabilmektir. Bira katılmış Sauerkraunt, lezzetli Handkas peyniri ve kente özgü elma şarabı kendine has tatlarıyla her damağa hitap eder. Freesgass, dışarıda yemek konusunda kentin en gözde caddesidir.

 

Başlıca yöresel lezzetler;

Apfelwei:, Alman usulü bir elma şarabıdır. %5.5 ile %7 oranında alkol içeren bu şarabın tadı ekşidir.
Hankase: Almanya'nın ekşi süt peyniridir. Oldukça popüler bir yiyecektir. Elma şarabı ile servis edilir. Grüne Sobe: Frankurt yöresel yemeklerinde kullanılan bir çeşit yeşil sostur.


Frankfurter Kranz: Frankfurt mutfağına has bir kek türüdür.

Frankfurt’ta neredeyse bütün uluslararası markaların satış mağazaları bulunmaktadır. Parfüm, kozmetik, mücevher, uluslararası ve ulusal el sanatlarından örnekler, sanat eserleri, eğlenceli giysiler ve dahası… Frankfurt alışveriş adına her şeyi bulabileceğiniz bir kenttir. Burası aynı zamanda elektronik ürünler ve spor malzemeleri endüstrisinin de merkezidir. Avrupa'nın en iyi şaraplarını, peynirlerini ve soslarını da yine Frankfurt’ta bulabilirsiniz.

 

Zeil, kentin en ünlü alışveriş ve gezi caddesidir. Her gün 500.000 insan buraya akın eder. Avrupa ve Almanya'nın en büyük ve ünlü markalarına ait mağazalarla kentin büyük alışveriş mağazaları burada toplanmıştır. Galeria Kaufhof ve Karstadt bunlardan en bilinenleridir.


Kentin en lüks caddesi Goethestrasse, mücevher mağazaları ve kürkçü dükkânları ile ünlü Kaiserstrasse, tasarım mobilyalar, antikalar, bakım ürünleri, ev eşyaları mağazalarının ve süper marketlerin yoğun olduğu Hanauer Landstrasse, Berger Strasse ve Leiziger Strasse kentin alışveriş caddelerinden sadece birkaçıdır.