Hannover Messe 2018 Hannover, Sanayi ve Endüstri Fuarı
23 Nisan 2018
27 Nisan 2018

ALMANYA / Hannover


ALIŞVERİŞ - EĞLENCE

Hannover mutfak kültürü sofistike ve çok çeşitli lezzetler sunmaktadır. Kent mutfağı, her damak tadına uygun alternatifleri bünyesinde barındırır. Kentte Akdeniz, Asya, Avrupa, Uzak Doğu ve diğer dünya mutfakları da mevcuttur. Biftek, patates yemekleri, barbekü, fastfood, mezeler, pizza çeşitleri ve hamur işleri kent mutfağının başlıca spesiyalleri arasında yer alır. Hanover's Markthalle (Hal) ve Ernst-August-Platz ulusal lezzetlerden tatmak için en ideal yerlerdir.

 

Hannover’in şarabı oldukça popülerdir. Özellikle Hannover beyaz şarabı, uluslararası yarışmalarda ödüller almıştır. Kentte bulunan bağlarda, yaklaşık 100 farklı üzüm çeşidi yetiştirilir.

 

Geniş yeşil alanlara sahip olması Hannover’i golfü, kentin en önemli sporlar aktivitelerinden biri haline getirmiştir. Kentte çok sayıda Golf merkezi bulunur.

 

Çok sayıda bar, eğlence salonu, diskotek, kulüp ve meyhane, gece hayatının en önemli aktörleri olarak kentin her tarafına yayılmıştır.

 

Hannover’in sadece yayalara ayrılmış caddeleri, şehrin en uzun ve en kalabalık caddeleridir. Bu kadar yoğun ve iç içe geçmiş alışveriş ortamına sahip bir başka kent daha bulmak mümkün değildir.

 

Hanover's Georgstrasse ve bitişiğindeki Bahnhofstrasse, ülkenin en ünlü alışveriş yerleridir. Özel dükkanların bulunduğu Hauptbahnhof (Hannover Merkez İstasyonu), kentin önemli alışveriş alanlarındandır. Kröpcke (kentin merkezinde bulunan parkın çevresindeki alan), bulundurduğu sıra dışı alışveriş dükkanları ve büyük mağazalarıyla oldukça popülerdir. Niki de Saint Phalle Promenade, Kröpcke Pasajı ve Galleria Luise; moda giysiler, mücevherler, uluslararası markalar, gümüş ve porselen eşyalar bulabileceğiniz önemli alışveriş yerleridir. Pazar Kilisesi (Market Church) etrafındaki alan, butikleri ve zarif mağazalarıyla alışveriş için en popüler alanlardandır.

 

Hannover'in merkezinde bulunan Georgstraße ve sınırdaki Bahnhofstraße Almanya'nın en sevilen alışveriş caddeleri arasındadır .Merkez tren istasyonu (Hauptbahnhof) geniş caplı alışverişveriş merkezleri ve dükkanları ile sabah saat 06.00 dan gece 24.00'e kadar ziyaretçilerine hizmet sunmaktadır. Kröpcke bölgesindeki Opera binasının çekim alanına giren yerlerde, turistler herşeyden önce sıradışı ve ünlü mağazalardan, büyük alışveriş merkezlerine kadar çok renkli bir dünya sunmaktadır.