Iba Münih 2018 Münih, Unlu Mamüller ve Teknolojileri Fuarı
15 Eylül 2018
20 Eylül 2018

ALMANYA / Münih


ALIŞVERİŞ - EĞLENCE

Münih ve Bavyera yemek kültürü benzersizdir. Dünya mutfağından her türlü lezzetin renk kattığı Bavyera mutfak kültüründeki yerel tatlar, en az uluslararası mutfaklar kadar lezzetlidir. Kent mutfağı sınırsız bir yemek ve tatlı mönüsüne sahiptir. Burada her türlü meyve ve sebzeye rastlarsınız.

 Münih bira üretim tesisleriyle ünlü bir kenttir. Çok sayıda dünyaca ünlü bira bahçeleri Münih’in en popüler yerlerindendir. Buralarda her çeşit geleneksel bira ve spesiyaliteye rastlamak mümkündür. Ayrıca, Münih’te bulunan kahve evlerinde her türlü yerel ve uluslararası kahve çeşidi bulunur.

 

Ünlü uluslararası ve yerel markalar, moda tasarımlar, Bavyera’ya özgü yerel hediyelik eşyalar, giysiler ve dahası, kısacası aradığınız her şeyi Münih’de bulmak mümkündür.

Münih’in çarşı caddesi, hediyelik eşya mağazalarının yoğun olduğu kent merkezi, Schwabing's Leopoldstraße, Hohenzollernstraße, Belgradstraße, Maxvorstadt ve Glockenbachviertel kentin başlıca alışveriş yerleridir.

Münih kent pazarları oldukça ünlüdür. Viktualienmarkt, Elisabethmarkt, Fleamarkts, Auer Dult and Christmas (Noel) Pazarları kentin başlıca pazarlarıdır.

 

Olympic Alışveriş Merkezi (Münih’in kuzeyinde), Perlacher Einkaufsparadies (kentin batı kesimlerinde) ve Eschenhof Pasing (kentin doğusunda) Münih’in en önemli alışveriş merkezleridir.

 

Özellikle Hofbräuhaus’da satılan; kent birası ile ilgili hediyelik eşyalar (şapka, bardak fincan, büyük bira bardağı, şişe açacağı v.b.), Münih ve Bavyera tişörtleri, parti setleri, kağıt bayraklar ve diğer Bavyera’ya özgü hediyelik eşyalar (masa bayrakları, çoraplar, çantalar, porselen aslanlar, kasketler, cüzdanlar v.b.) arkadaşlarınız, aileniz ve kendiniz için satın alabileceğiniz hediyelerdendir.