IFA Berlin 2019 Berlin, Elektronik Ürünler ve Teknolojileri Fuarı
6 Eylül 2019
11 Eylül 2019

ALMANYA / Berlin


ALIŞVERİŞ - EĞLENCE

Berlin geceleri...
Gece Baykuşları, parti severler ve dans çılgınları... Berlin'nin efsanevi gece hayatı her gece kapılarını ziyaretçilerine açıyor. Berlin'de geceler erken başlayıp, geç bitiyor. Sayısız bar ve benzeri mekanlarda nefis kokteyllerin tadını ya da salsa-tango danslarının keyfini çıkartıyor. Tercih edilen gece kulüplerinde eğlenceler günün ilk ışıklarına kadar sürüyor.

 

Berlin mutfağından Alman damak tadı...

Berlin'da uluslararası mutfaklardan çok çeşitli örnekler sunuluyor. Berlin'de diğer Alman kentlerinde bulamayacağınız her damak zevkine hitap eden yüksek kalitede restoranlar bulmak mümkün. Geleneksel Berlin mutfağında, taşra usulü yemekler rahat bir ortamda sunulur. Berlin için geleneksel hale gelen diğer bir noktada köşe başlarında bulunan fast-food büfeler (Imbiss) dir. Çünkü Berlin'de hakim olan "Her damak zevkine uygun lezzetler"sloganı ile kentte tüm dünya mutfaklarından örnekleri bulmak mümkündür. Berlin'deki eşsiz özelliklerden birisi de neredeyse günün her saatinde kahvaltı yapabilme olanağıdır. Bir çok kafede akşamdan kalanlar biraraya gelerek bir yandan kahvaltılarını ederler, diğer yandan gece yaşadıklarını birbirleriyle konuşurlar.

 

Kentin buluşma noktaları...

Mitte semtindeki Hackesche Höfe; çevresinde barındırdığı sayısız restoran, cafe ve barları ile Berlin gece hayatına başlangıç için ideal bir buluşma noktası. Oranienburger Caddesi boyunca birbiri ardına sıralanan restoranlar arasında seçim yapmakta zorlanacaksınız. . Gece baykuşları ve mekanların müdavimleri için bunların dışında Charlottenburg'daki Savigny-Platz ve Schöneberg'deki Winterfeldplatz'da önemli buluşma noktalarındandır. Prenzlauer Berg de sevilen bölgelerin başında geliyor. Ayrıca Gendarmenmarkt çevresinde de güzel restoranlar bulunabilir. Özellikle günümüzde Friedrichshain'daki Simon-Dach Caddesi pek rağbet görür oldu, zira bu sokak artık en yeni trendlerin kaynağı konumunda.

 

Berlin'de alışveriş...
Çok çeşitli mağazaları ile Kurfürstendamm Berlin’in en önemli alışveriş merkezidir.Geniş bir vitrin gezme keyfi sunan; seçkin mağazalar ve ünlü moda evlerinin bulunduğu bulvarın Fasanenstrasse gibi yan sokaklarında da öenemli alışvariş alternatiflerine sahip birkoç mağazaya rastlamak mümükündür. Birkaç adım ötede bitmek tükenmek bilmeyen farklı ürün çeşidi ve efsanevi şarküteri bölümü ile alışverişin sembolü haline gelmiş ünlü KADEWE mağazası  yer almaktadır.
 
Uluslararası moda markalarının mağazalarının bulunduğu Friedrichstraße Quartier 206 ve Galeries Lafayette de alışveriş için kaliteli alternatifler sumaktadır.Eğlenceli bir alışveriş turu için sevilen noktalardan birisi de barındırdığı yüzlerce mağazası ile Potsdamer Platz'daki Arkaden alışveriş merkezidir. Aykırı moda, yaratıcı ürünler gibi farklı parçalar da Mitte semtindeki Hackeschen Höfe çevresindeki küçük butiklerde bulunabilir.