Valve World Düsseldorf 2020 Düsseldorf, Valf, Vana ve Filtre Teknolojileri Fuarı
1 Aralık 2020
3 Aralık 2020

ALMANYA / Düsseldorf


ALIŞVERİŞ - EĞLENCE

Düsseldorf, alışveriş severlerin rüyası bir kenttir. Alışveriş merkezleri, açık hava pazarları, alışveriş semtleri ve Kö… Hiç abartısız, aradığınızdan çok daha fazlasını byulacağınız bir yerdesiniz.

 

Königsallee (Kö), Düsseldorf’un uluslar arasında en ünlü ticari markasıdır. 1804 yılında yapımı tamamlanan bu bulvar, dünyanın en lüks bulvarlarından biridir. İnsanı afallatan bu bölge; bütün ünlü markaların şubelerine, modern mücevher dükkanlarına, antika dükkanlarına, kozmetik ürünlere, porselen satılan mekanlara ve çok daha fazlasına ev sahipliği yapar.

 

Kentte çok sayıda alışveriş merkezi yer almaktadır. Kö-Galerie, Stilwerk ve Schadow Arkaden, bunlardan üçüdür.

Schadowstrabe, Almanya’nın en iyi alışveriş caddelerinden biridir. Burada bulunan çok sayıda mağaza, dükkan, dünyaca ünlü moda zincirleri ve özel butikler, sizleri büyüleyecektir.

7,000’den fazla Japon, Düsseldorf’ta ikamet eder. Immermannstrabe’de ve çevresinde toplanmış bu bölüm, küçük bir Tokyo’yu andırır.

 

Düsseldorf’un Altbier adındaki birası tüm dünyada bilinir. Kentin birahaneleri oldukça popülerdir. Düsseldorf’un eski bölümü (Old Quarter), bu tür mekanlarla dolup taşar.

Düsseldorf, zengin yerel ve dünya mutfak kültürüne sahip bir kenttir. Kentin en iyi restoranlarında, çok çeşitli yerel ve uluslar arası lezzetlerin servisi yapılır.

 

Ren mutfağı, dünyaca ünlü lezzetler barındırır.

Düsseldorf mustard rib steak (hardallı pirzola), Rhenish sauerbraten (sirkeli kavrulmuş biftek), mussels Rhenish style (midye), dünyaca popüler lezzetlerdir. Ayrıca, Rosenkränzchen (sucuk), Rievkooche (papates) ve Ääzezupp (bezelye çorbası), en bilinen yerel tatlardandır.