Gifa Düsseldorf 2019 Düsseldorf, Döküm Sanayi Fuarı
25 Haziran 2019
29 Haziran 2019

ALMANYA / Düsseldorf


DÜSSELDORF HAKKINDA

Almanya’nın batısında yer alan Duesseldorf, Almanya’nın Kuzey Rhine-Westphalia Eyaleti’nin başkentidir. Kent, Ren Nehri üzerinde yer alır. Moda dünyası ve ticaret fuarlarıyla ünlüdür. Duesseldorf, Almanya ve Avrupa’nın en önemli kültür ve ekonomi merkezlerinden biridir.

 

Kentin tarihi ve mimari eserleri, zengin kültürü ve engin alışveriş dünyası, fazlasıyla etkileyicidir. Her türlü ziyaretçinin merakını giderecek bir kenttesiniz.

 

Önceki Ren Nehri limanı olan MeidenHafen (Medya Limanı), eski ve yeninin oluşturduğu harmoniden meydana gelir. Başta medya, iletişim, moda, mimarlık, sanat ve kültür firmaları olmak üzere, 300 kadar firma bu bölgede bulunur. Eski rıhtım duvarları ve tren yolları korunmuştur.

 

MeidenHafen, Frank Gehry gibi dünyaca ünlü mimarlar tarafından inşa edilen görkemli mimarilere ev sahipliği yapar.

 

Düsseldorf’un Tarihi Eski Semti (Historical Old Quarter), kentin ziyaret etmeniz gereken en önemli bölümüdür. Eski kiliseler, garip ve hoş pasaj yolları, restoranlar ve barlar, bu bölgeyi mükemmel bir yer haline getirir. Burası, dünyanın en uzun barınağına ev sahipliği yapar.

 

Kentte çok sayıda tarihi kale ve saray bulunur. Scholass Benrath, Düsseldorf’un en popüler bölgesidir. Burası çok sayıda müze ve parka ev sahipliği yapar.

 

Kaiserpfalz (İmparatorluk Sarayı), Lin Kalesi ve Schloss Dyck Sarayı, kentte yer alan en iyi kale ve saraylardan birkaç örnektir.

 

16. yüzyılda inşa edilen Hofgarten, Düsseldorf’un ilk bahçesidir. Fiskiyeleri, havuzları ve ağaçlarıyla mükemmel bir yerdir. Kuzey Parkı, Bilk Rhine Parkı ve Ostpark, kentin diğer önemli doğal alanlarından sadece birkaçıdır.