Agritechnica Hannover 2017 Hannover, Tarım Makineleri Fuarı
12 Kasım 2017
18 Kasım 2017

ALMANYA / Hannover


HANNOVER HAKKINDA

Hannover, huzur dolu modern şehirler, beldelerle ve turistik mekanlarla çevrili, ekol oluşturan bir mimari ve alt yapıya sahip bir başşehirdir.Herrenhausen Bahçeleri, Maschsee'nin deniz atmosferi, çok yönlü spor etkinlikleri, açık hava konserleri ve halk şölenleri de aynı şekilde şehre gelenleri kendine çeken önemli kültürel aktivitelerdir. Hannover'i çepeçevre saran dinlence yerleri ve temiz hava boş zamanlarını da değerlendirmek isteyenlere imkanlar sunmaktadır.

 

Fuar ve etkinlik şehri olan Hannover'e, Hannover Havalimanı, A2 ve A7 Otobanları ve şehirler arası hızlı tren (ICE) ağıyla hızlı ve rahat bir şekilde ulaşılabilir. Bölgeyi saran şehirler arası kamusal ulaşım ağı bölgedeki bütün şehirleri birbirine bağlar.  

 

Leine Nehri üzerinde yükselen Hannover, Almanya’nın kuzeybatı bölümünde yer alan Lower (Aşağı) Saxsony Eyaleti’nin başkentidir. Nüfusu 515.000'in üstündedir. Hannover, tarihi yapılarıyla ön plana çıkan bir kent değildir. Bu metropolü özgün ve önemli kılan üç temel özelliği; “Sıra dışı mimarisi”, bir “sergi kenti” olması ve “egzotik yeşil alanları”dır. Almanya'nın en büyük fuar kentidir. Dünyaca ünlü Expo fuarı 2000 yılında burada yapılmıştır. Ayrıca her yıl düzenlenen Cebit Bilişim Fuarı ile de kent turist çekmektedir.

 

Hannover, II. Dünya Savaşı'ndan çok zarar görmüş olan bir kent olduğu için tarihi yerleri az, eski şehri (Altstadt) ise küçüktür. Ünlü filozof ve matematikçi Gottfried Wilhelm Leibniz bu kente hayatının bir dönemini geçirmiş ve burada ölmüştür.

 

Steinhude ve Maschee Gölleri, Leine Nehri, doğal eğlence alanları, parklar, panoramik ve Barok tarzı bahçeler, bu yeşil kentin doğal güzelliğini oluşturur. Yarı ahşap yapılar arasında dolaşan uzun yaya yolları, kentin rahatlığını ve doğal güzelliğini keşfetme fırsatı sunar.

 

Kent kaldırımları üzerinde kıvrılarak 3 mil boyunca uzanan ve kentin 36 tarihi eserine uğrayan Kırmızı İnce Çizgi (the Red Thread), herhangi bir rehbere ihtiyaç duymadan şehrin tarihi güzelliklerini gezmenizi sağlar.

 

Yeşil Hannover (Green Hanover), bahçe ve parklarla dolup taşar. Sophie von der Pfalz tarafından inşa edilen, Herrenhausen'deki Büyük Bahçeler (Great Gardens), Barok tarzının en iyi örneklerindendir. Rengarenk çiçek manzaraları ve suyu 70 metre havaya püskürten fiskiyesi, bu kompleksin benzersiz görünümüne ayrı bir güzellik katar. Büyük Bahçeler'in yanında yer alan Berg Bahçesi (Berggarten), içerisinde 11.000'den fazla bitki türünü barındırır.

 

1676 yılında Büyük Bahçeler'in kuzeybatısında inşa edilen mağara, Niki de Saint Phalle tarafından 2001–2003 yılları arasında yeniden dizayn edilmiştir.

 

Eilenriede (kent ormanı), 1.600 akrelik bir alan üzerine yayılmıştır. Stadtpark (Kent Parkı), nadir görülen bitkilerin yanı sıra Japon Çay Bahçesi, Gül Bahçesi ve Gül Kafesi'de bulunur.