Automechanika Frankfurt 2020 Frankfurt, Otomotiv Yedek Parça ve Aksesuar Fuarı
8 Eylül 2020
12 Eylül 2020

ALMANYA / Frankfurt


KÜLTÜR - SANAT

Ticaret fuarları, konferanslar, seminerler, festivaller, parklar, sergi merkezleri, özel galeriler, spor, edebiyat, tiyatro, film, sayısız organizasyon ve etkinlikler; kentin çok renkli, geniş kapsamlı ve bir benzeri daha olmayan kültürünü meydana getirir.

 

Sayısız kültür ve sanat etkinliğine ev sahipliği yapan Frankfurt, Avrupa ve dünyanın eşsiz ve görülmeye değer kentlerinden biridir. 3 milyonu aşkın insan her yıl 60.000'i bulan etkinlik ve faaliyetlere katılmaktadır. Şehirde bulunan kongre ve seminer merkezlerinin çokluğu, gece ve gündüz konaklama imkânları Frankfurt’un dinamik kültür yapısının oluşumunda çok önemli rol oynar.

 

Frankfurt en eski fuar kentlerinden biridir. Kitap Fuarı ve Ambient en önemli fuarlarıdır. Messe Frankfurt GmbH, her yıl 50'yi bulan fuar ve özel sergiye ev sahipliği yapar. Messeturm'un sergiye ayrılmış bölümü 476.000 m2'lik açık ve kapalı alana sahiptir. Bu fuar merkezini, 256 metre yüksekliğindeki kulesiyle çok uzaklardan görmek mümkündür.

 

Kentte çok sayıda karnaval ve festival de düzenlenmektedir. Rheingau Muzik Festivali (Mayıs) ve Museum Riverbank Festivali (Nehir Kenarı Müzeleri Festivali) olarak da bilinen Museumsuferfest (yazın sonlarında yapılır) en bilinenlerdendir.

 

Frankfurt, dünyanın entellektüel ve edebi birikimine katkıda bulunan önemli düşünürleri ile ünlüdür. Johann Wolfgang Goethe'nin doğduğu şehir burasıdır. Hayatının büyük bir bölümünü Frankfurt'un dışında geçiren bu büyük yazar, en önemli eserlerinin birçoğunu burada kaleme almıştır. The Sorrows of Young Werther (Genç Werther'in Acıları) ve Goetz won Berlichingen (Demir Elli Şövalye von Berlichingen) bunlardan ikisidir. Campus Verlag ve Inles gibi basım evlerinin yanı sıra Frankfurt Okulu düşünürlerinin (Theodor Adorno, Max Horkheim, Jurgen Habermas...) bu kentte fikir üretmiş olması kentin entelektüel yönünün derinliğini yansıtmaktadır.

 

Dünyanın en büyük kitap sergisi, Alman Kütüphanesi'ni de içine alan, Sosyal Araştırma Enstitüsü Frankfurt'tadır.

 

Frankfurt Operası, Eski Opera Evi, İngiliz Tiyatrosu ve Uluslararası Tiyatro kentin önemli kültürel merkezlerinden birkaçıdır.

 

Büyüleyici mimarinin (skyline) eşliğinde bir sandal gezisi ya da vapur turu turistlerin en sevdiği aktivitelerdendir. Renkli tarihi tramvay, Ebbelwei Express ile yapılan şehir turu da kentten en iyi manzaraları sunacaktır.

 

Brober Hirschgraben'de bulunan Goethe'nin Evi (Goethe-Haus), kentin en popüler turistik yerlerinden biridir. Goethe'nin anne ve babasıyla yaşadığı bu evde hayatına dair çok şey öğrenebilirsiniz.