Gifa Düsseldorf 2019 Düsseldorf, Döküm Sanayi Fuarı
25 Haziran 2019
29 Haziran 2019

ALMANYA / Düsseldorf


KÜLTÜR - SANAT

Düsseldorf’un kültürel ve sanatsal hazineleri sınırsızdır. Müzeler, tiyatrolar ve sanat merkezleri, sanatseverler için muhteşem yerlerdir. Kent, sanat müzeleriyle ünlüdür.

 

Kunst Palast Müzesi, Stadtmuseum, Neanderthal Müzesi, Für Naturkunde Müzesi (Doğa Tarihi), Aquazoo ve Löbbecke Müzesi, Goethe Müzesi, Heinrich Heine Müzesi ve çok daha fazlası bu müze kentini meydana getirir.

 

Kunstakademie (Sanat Akademisi), Kunsthalle (Sanat Salonu), Kunstverein für die Rheinlande und Westfalen (Rhineland ve Westfalen Sanat Toplumu) ve Kunstarchiv Kaiserswerth, kentin en iyi sanat merkezlerindendir. Düsseldorf’da 100’den fazla galeri bulunur.

 

Alman Operası ve Tunhalle Duesseldorf, kentin kaliteli sahne sanatları merkezlerinden ikisidir. Popüler müzik performansları, Capitol Tiyatrosu (müzikal tiyatro)’nda sahnelenir.

 

Düsseldorf Sergi Merkezi, 40’ın üzerinde ticaret fuarına ve sergiye ev sahipliği yapar.

 

Düssseldorf Karnavalı, kentin en büyük kültür organizasyonlarındandır. Cologne, Mainy ve Düsseldorf kentleri arasında yapılan karnavalın en görkemli bölümü Düsseldorf kalesinde yapılmaktadır. 11 Kasım ve Kül çarşambası arasında altı yüzden fazla geçit töreni ve kıyafet balosu yapılmaktadır. Pazar kutlamasına Almanya’nın birçok kentinden farklı ve renkli kostümler giyerek eğlenmeye gelenler sokakları doldurur.

 

Ayrıca, Düsseldorf Sergi Merkezinde düzenlenen Uluslar arası Sandal Şovu, dünyaca ünlüdür.