Hannover Messe 2018 Hannover, Sanayi ve Endüstri Fuarı
23 Nisan 2018
27 Nisan 2018

ALMANYA / Hannover


KÜLTÜR - SANAT

Hannover, canlı bir kültürel yaşama sahiptir. 40'ın üzerinde tiyatro, sayısız sergiler ve sanat merkezleri, dünyaca ünlü Devlet Operası, çok sayıda festival ve fuarlar, çeşitli spor aktiviteleri ve konserler bu kültürel dinamizmin en önemli parçalarıdır.

 

Hannover Devlet Opera ve Oyun Evi (Schauspielhaus), dünyanın önde gelen devlet operalarından biridir.

Landesbühne, Theater am Aegi, GOP Varieté ve Staatsoper Hannover (Hannover Devlet Opera Evi) kentteki başlıca sahne sanatları merkezlerindendir.

 

Hannover, festivaller kentidir. Ağustos aylarındaki Maschsee Gölü Festivali ve Ekim aylarında düzenlenen Oktoberfest Hannover, kentin ünlü festivallerindendir. Kentte bulunan parklar, yıl boyunca çok sayıda konsere evsahipliği yapar.

 

Kentte eğlenme ve dinlenme adına pek çok aktivite yapılabilir. Yelkenli sporunun merkezi Steinhude Gölü, vapur turlarının yapıldığı Leine Nehri, gezmek için Wilhelmstein (kale adası) ve Hannover Adventure Hayvanat Bahçesi (2.600 hayvan türünü barındırmaktadır), 1.000 km'yi bulan bisiklet yolları ve çeşitli aktivitelere imkan tanıyan CAMPO Aktif-Arena kentteki en önemli aktivite alanlarıdır.

 

Kentte çok sayıda müze bulunur. Kurt Schwitters Platz'da yer alan Sprengel Müzesi, geniş sergi alanıyla benzersiz bir koleksiyona ev sahipliği yapar.

Müzede, Niki de Saint Phalle'ye ait 300 çalışma, Picasso'nun çalışmaları, modern kavramsal çalışmalar ve daha pek çok eser sergilenir.

 

Uluslararası eleştirmenlerin dünya sıralamasında üst sıralarda yer verdiği Hannover'in Devlet Opera Binası ve Devlet Tiyatro Binası heyecan verici sahneleri, ilk temsilleri, yeni yorumları vd dünyal klasikleri ile her türlü oyuna mekan olarak hizmet verebilecek kapasitededir.